ZNAJDŹ LEKARZA

Ortodoncja

Dobry ortodonta Warszawa Piaseczno - leczenie ortodontyczne

ortodoncja buzieOrtodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się wadami zgryzu, a wiec:

– diagnozowaniem przyczyn powstawania tych wad,

– eliminowaniem tych przyczyn,

– ostatecznie leczeniem powstałych wad zgryzu.

 

Jest do dziedzina stomatologii, która w ostatnich latach rozwinęła się w Polsce najbardziej, zwłaszcza w zakresie leczenia aparatami stałymi. Polscy ortodonci mają obecnie możliwość uczestniczenia w całych cyklach szkoleń u największych autorytetów świata w dziedzinie ortodoncji.

 

To właśnie te szkolenia spowodowały, że na dzień dzisiejszy, dobrzy ortodonci w Polsce leczą swoich pacjentów nowoczesnymi aparatami stałymi na światowym poziomie. Musimy mieć pełną świadomość faktu, iż żaden aparat nie leczy sam, a optymalne wykorzystanie zalet danego rodzaju aparatu ortodontycznego podyktowane jest umiejętnościami lekarza ortodonty oraz jego doświadczeniem w stosowaniu tego aparatu.

Bardzo ważnym aspektem w leczeniu ortodontycznym na świecie, jest ścisła współpraca lekarza ortodonty z laboratorium ortodontycznym, które jest podstawą nie tylko w leczeniu aparatami ruchomymi, ale także jest bardzo pomocne w leczeniu aparatami stałymi.

To właśnie laboratorium ortodontyczne przygotowuje na zlecenie lekarza ortodonty np.: szyny transferowe do aparatów lingwalnych, wszelkiego typu aparaty wspomagające leczenie aparatami stałymi czy szyny Clear Aligner.

W celu zapewnienia jak najwyższego komfortu leczenia ortodontycznego w naszej klinice działa nowoczesne laboratorium ortodontyczne, wykonujące na zlecenie i pod kontrolą ortodonty najwyższej jakości prace.

Leczenie ortodontyczne – Warszawa, Piaseczno

W leczeniu ortodontycznym wszystko zaczyna się od właściwej diagnozy, która jest kluczem do dalszego leczenia ortodontycznego. Kolejnym etapem leczenia ortodontycznego jest wybór aparatu, którym będzie realizowane nasze leczenie. Lekarz ortodonta przedstawia nam kilka wariantów aparatów, które różnią się estetyką, komfortem użytkowania, czasem leczenia no i oczywiście kosztem, ale efekt końcowy leczenia każdym z nich będzie taki sam. Pamiętajmy o tym, że wady zgryzu to nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim aspekt zdrowotny. Wady zgryzu mają wpływ na cały nasz organizm, a nie leczone mogą doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów i bolesnych zmian w stawie skroniowo żuchwowym. Wady zgryzu mogą mieć różne przyczyny, a początek ich powstawania może mieć miejsce już we wczesnych latach dziecięcych. Warto więc w jak najmłodszym wieku zapobiegać ich powstawaniu, niż w wieku dorosłym leczyć je ortodontycznie.


APARATY ORTODONTYCZNE STOSOWANE W NASZEJ KLINICE
Ekskluzywna alternatywa leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign
System Damona to unikalna filozofia leczenia, która kreuje szerokie, piękne uśmiechy.
Wyjątkowy aparat lingwalny z indywidualnie projektowanymi, złotymi zamkami.
Innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu przy pomocy komfortowych nakładek.