ZNAJDŹ LEKARZA

System Invisalign

invisalign

Metoda Invisalign

Invisalign jest drugą w naszej klinice metodą estetycznego leczenia ortodontycznego, która obejmuje innowacyjne metody korygowania i leczenia wielu wad zgryzu za pmocą przezroczystych nakładek tzw. elignerów.

Prawie niewidoczne, komputerowo przygotowane w centrum Invisalign nakładki na podstawie zaplanowanego przez lekarza ortodontę leczenia tydzień po tygodniu przesuwają zęby z dokładnością co do milimetra.

Zalety Invisalign
 •  System Invisalign jest praktycznie niewidoczny, nikt nie zauważy, że nosisz aparat,
 •  Zęby prostowane są za pomocą zdejmowanych alignerów,
 •  Efekty leczenia widoczne są po pierwszym komplecie,
 •  Jest to rozwiązanie przeznaczone do leczenia również dla młodzieży, ponieważ wzbogacone jest o np. wskaźnik częstości noszenia,
 •  Leczenie jest zaplanowane i przygotowane komputerowo, indywidualnie dla każdego pacjenta bardzo dokładnie, przez lekarza,
 •  Na wizycie z przedstawieniem planu leczenia już możesz zobaczyć jak możesz wyglądać po zakończonym leczeniu,
 •  Ułatwiona higiena oraz przez cały okres trwania leczenia, pozwala również na odbywanie regularnych wizyt u stomatologa, czy wybielania,
 •  W razie potrzeby np. publicznego wystąpienia, udzielania wywiadu, ważnego spotkania, możesz zdjąć aparat, aby poczuć się komfortowo,
 •  Zwykle leczenie trwa od 9-20 miesięcy,
 •  Nie wpływa na jakość wymowy, jak w przypadku tradycyjnych aparatów,

 

Plan leczenia Invisalign przygotowywany jest indywidualnie dla każdego pacjenta

Przed opracowaniem planu leczenia lekarz ortodonta wykonuje wycisk zębów pacjenta, aby sprawdzić, czy można będzie je wyprostować za pomocą systemu Invisalign. Po potwierdzeniu takiej możliwości zostaje opracowany szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, czyli komputerowego programu do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii można zobaczyć, jak powinny wyglądać zęby na końcu leczenia.

Uśmiech na każdym kroku

Po rozpoczęciu terapii Invisalign każdy zestaw alignerów należy nosić przez dwa tygodnie. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów zęby rozpoczną swą podróż, by stopniowo, milimetr po milimetrze, przesunąć się na planowane ostateczne miejsce. W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne u ortodonty, który będzie monitorować postęp leczenia i dbać o komfort pacjenta w jego trakcie.

Aparaty Invisalign dla młodzieży

 

Firma Invisalign oferuje szeroką gamę aparatów ortodontycznych dla młodzieży. Olbrzymią zaletą Invisalign jest elastyczne podejście do leczenia młodzieży, które zapewnia estetykę dającą pewność siebie, wynikającą ze wspaniałego uśmiechu. Alignery Invisalign są wygodne, przezroczyste i łatwo zdejmowalne, tak więc nastolatki mogą cieszyć się życiem bez ograniczeń, zirytowania i zażenowania, które często towarzyszą noszeniu metalowych zamków i drutów.

Aparaty Invisalign można zdjąć, co pozwala na bezproblemowe czyszczenie zębów szczotką i nicią dentystyczną.

Jakie opcje są dostępne dla młodzieży?

Firma Invisalign oferuje nastolatkom różnorodne opcje terapii w zależności od etapu rozwoju uzębienia.

Niektóre nastolatki będą wymagać takiej samej terapii Invisalign jak dorośli pacjenci. Młodsza młodzież lub dzieci, u których stałe zęby jeszcze się nie wyrżnęły, mogą być leczone metodą Invisalign Teen. Jest to terapia przygotowana specjalnie dla nastolatków. Certyfikowany Lekarz Invisalign określi metodę leczenia, która najlepiej będzie odpowiadać twoim potrzebom i stanu zebów.

Dlaczego Invisalign Teen?

Metoda Invisalign Teen została opracowana we współpracy z młodzieżą, jej rodzicami oraz wiodącymi ortodontami, którzy rozumieją aktywny tryb życia i wyjątkowe potrzeby lecznicze młodych pacjentów.

Alignery Invisalign Teen są produkowane w tej samej technologii co aparaty Invisalign, dzięki czemu umożliwiają stopniowe przemieszczenie zębów, bez potrzeby stosowania części metalowych czy drutów.

Ponieważ jednak nastolatki (jak ich usta) znajdują się w ciągłym ruchu, dodaliśmy kilka specjalnych właściwości:

aparat invisalign

 • Niebieskie wskaźniki zużycia zmieniają kolor na przezroczysty, aby umożliwić tobie, twojemu dziecku i Lekarzowi Invisalign kontrolę zużycia łuku.
 • Specjalna budowa równoważy wyrzynanie się kłów, drugich zębów przedtrzonowych i drugich zębów trzonowych.
 • Zestaw zawiera sześć dodatkowych, bezpłatnych, pojedynczych łuków na wypadek utraty czy zagubienia podstawowych alignerów.

Aby uzyskać dalsze informacje na temat produktów Invisalign dla młodzieży, porozmawiaj ze swoim Lekarzem Invisalign, który zaproponuje terapię najlepiej odpowiadającą twoim potrzebom.

Historie Uśmiechu Invisalign

Uśmiech z Invisalign

Ivisalign baner www

Piękny uśmiech jest bliżej niż myślisz.

Twoja pewność siebie. Twoje samopoczucie. Twoje życie. Z Invisalign osiągnięcie uśmiechu, o którym zawsze marzyłeś nie musi być czymś wielkim – już ponad 2,5 mln ludzi na całym świecie uzyskało wymarzony uśmiech dzięki Invisalign.

Invisalign prostuje zęby za pomocą serii niemal niewidzialnych, wymiennych nakładek korekcyjnych wykonanych na zamówienie dla Twoich zębów. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z już dziś z ortodontą  w naszej klinice.

Ivisalign szyna

Od 28.04 wznawiamy funkcjonowanie kliniki na szczególnych zasadach, związanych z pandemią koronawirusa:
- Jesteśmy otwarci dla Każdego potrzebującego Pacjenta, zarówno w trakcie leczenia w naszej klinice jak i Nowego.
- Ze względu na wymogi rygoru epidemiologicznego prosimy o ustalenie terminu wizyty telefonicznie poprzez kontakt z recepcją kliniki - 22 750 22 85
Hello. Add your message here.