ZNAJDŹ LEKARZA

Wybielanie Zębów

wybielanie beyond baner

 

Białe i lśniące zęby to niezwykle ceniony atut naszego wizerunku. Piękny uśmiech dodaje nam wdzięku i pewności siebie. Jest już dzisiaj wymogiem czasu i świadczy o dbałości o naszą estetykę.

Od systemu wybielającego oczekuje się, aby był przede wszystkim skuteczny, całkowicie bezpieczny, wygodny i aby efekty były natychmiastowe. Taki właśnie jest system wybielania BEYOND. Testy dowodzą, że rezultatem wybielania tą metodą jest poprawa koloru zębów od 5 do 14 odcieni według skali Vita a efekty są zdecydownie lepsze niż przy wybielaniu innymi metodami. Zabieg trwa około 45 minut a użycie niskiej temperatury i zimnego światła eliminuje podrażnienia nerwów. Zabieg jest jednorazowy, bez ubocznych skutków. System Beyond jest uważany za najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób wybielania zębów z obecnie dostępnych na rynku. W swojej ofercie posiadamy również wybielanie zębów metodą nakładkową  skierowane do osób, które nie mają ochoty spędzić  45 min na fotelu w gabinecie a też cenią sobie biały i lśniący uśmiech. Pacjentom, którzy decydują się na wybielanie nakładkowe lekarz pobiera wycisk w celu wykonania precyzyjnej i szczelnej nakładki na zęby. Szczelność tych nakładek jest jednym z najważniejszych czynników determinujących efekt tego typu wybielania. Nakładki do wybielania wykonywane są w naszym laboratorium przez techników dentystycznych metodą termoformowania pod ciśnieniem 6 atmosfer co gwarantuje ich bardzo dobrą szczelność.

Czy warto wybielać zęby?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, gdyż wybielanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym, nie leczniczym. Piękny uśmiech poprawia samopoczucie, więc ?……. Jeśli natomiast już zdecydujemy się na wybielenie naszych zębów to na pewno warto zainwestować w nowoczesny i profesjonalny system wybielający. Korzystanie z tańszych, ale nieprofesjonalnych systemów, bez nadzoru lekarza stomatologa może okazać się złą i szkodliwą inwestycją.

Odkryj potencjał swojego uśmiechu!

Zastosuj najlepszą, sprawdzoną metodę na lśniąco biały i zdrowy uśmiech.

System Beyon Polus jest najlepszym, innowacyjnym systemem do wybielania zębów według najsłynniejszych na świecie instytucji oceniających produkty stomatologiczne – The Dental Advisor. Badania kliniczne potwierdzają, że wybielając zęby systemem Beyond uzyskasz olśniewająco białe zęby. Pokaż światu swój piękny uśmiech i z pewnością siebie idź przez życie! Skorzystaj z komfortowego, luksusowego i najbezpieczniejszego zabiegu przy użyciu innowacyjnego systemu Beyond Polus. Przekonaj się, jak wspaniałe efekty uzyskasz dzięki temu urządzeniu. Innowacyjna technologia LightBridge zastosowania w tej lampie to połączenie światła halogenowego ze światłem diodowym. Rozwiązanie to gwarantuje uzyskanie najbardziej intensywnego światła, które równocześnie dzięki zastosowaniu ponad 150 000 światłowodów oraz specjalistycznych filtrów optycznych, pozbawione jest wszelkiego szkodliwego ciepła oraz promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego. Ta innowacyjna i skuteczna technologia światła połączona ze specjalną formułą żelu wybielającego Beyond przywróci biel Twoim zębom już w 45 minut.

O BEYOND™ - Opis Systemu
Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób. Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się “bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Technologia wybielania BEYOND™

Niebieskie światło o wysokiej częstotliwości emitowane przez akcelerator wybielania BEYOND™ aktywuje żel wybielający, który zawiera nadtlenek wodoru oraz specjalne związki. Podczas zabiegu akcelerator BEYOND™ emituje bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480 a 520 nanometrów. Światło filtrowane jest dzięki zastosowaniu ponad 150 000 światłowodów oraz specjalistycznych filtrów optycznych, pozbawione jest wszelkiego szkodliwego ciepła oraz promieniowania podczerwonego i ultrafioletowego. Światło to jest tak zwanym “zimnym światłem”, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta oraz rezultaty. Żel wybielający BEYOND™ oparty na nadtlenku wodoru ma za zadanie utleniać przebarwienia, które znajdują się w strukturze zęba. Reakcja, jaka zachodzi w trakcie trwania zabiegu jest całkowicie bezpieczna i nie różni się niczym od tej używanej przez stomatologów od wielu lat, jedynie zaawansowana formuła żelu oraz specjalne światło emitowane przez akcelerator BEYOND™ powodują, że czas utleniania trwa zaledwie od 24 do 45 minut, a uzyskane rezultaty są zdecydowanie lepsze od innych metod.

Efekty wybielania zębów lampą Beyond Polus
efekt wybielania 1efekt wybielania 2efekt wybielania 5
Etapy wybielania Beyond

wybielanie etap1Etap pierwszy

Przed przystąpieniem do profesjonalnego wybielania zębów przy użyciu lampy Beyond zaleca się przegląd jamy ustnej wykonany przez lekarza dentystę. Lekarz musi ocenic, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania wybielania zębów, czyli ubytków próchnicowych, nieszczelnych wypełnień. Jeśli Pacjentem jest kobieta lekarz z pewnością zapyta czy nie jest w ciąży lub nie karmi piersią, gdyż to również są przeciwwskazania do wybielania zębów i zabieg należy odroczyc na późniejszy termin. Następnie zaleca się wykonanie profesjonalnego czyszczenia zębów w gabinecie, tzn. skalingu i piaskowania, co najmniej dwa tygodnie przed zaplanowanym wybielaniem. Zabieg wybielania rozpoczyna się od umieszczenia na ustach pacjenta ochraniacza, który ułatwia dostęp do wszystkich powierzchni zębów oraz zabezpiecza błonę śluzową warg przed podrażnieniem przez żel wybielający.

 

Etap drugiwybielanie etap2

Kolejny etap wybielania rozpoczyna się od oceny wyjściowego koloru zębów na podstawie kolornika VITA. Następnie lekarz zabezpiecza błonę śluzową wyrostka zębodołowego przy użyciu specjalnego, niebieskiego „płynnego koferdamu” Blue Seal. Preparat ten jest utwardzany światłem ultrafioletowym lampy polimeryzacyjnej. W ten łatwy sposób zabezpieczamy dziąsła przed podrażnieniem żelem wybielającym.
 
 

Etap trzeciwybielanie etap3

Następne dwa etapy to już właściwy proces wybielania zębów. Lekarz przy użyciu specjalnej końcówki aplikuje żel wybielający Beyond, czyli 37% nadtlenek wodoru. Żel jast nakładany dokładnie na powierzchnie zębów i mieszany aplikatorem tak, aby zęby były pokryte równomiernie.
 
 
 

Etap czwartywybielanie etap4

Pacjent teraz ma zakładane specjalne okulary, które chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym wytwarzanym przez akcelerator Beyond. Wydzielanie światła o niższej temperaturze w porównaniu z podobnymi urządzeniami, podnosi komfort Pacjenta i zmniejsza wrażliwośc zębów. Proces naświetlania w trakcie wybielania zębów trwa ok.30-40 minut, z przerwami co 10 minut w trakcie których lekarz aplikuje dodatkowe porcje żelu Beyond. Po zakończonym wybielaniu usuwa się żel przy pomocy ssaka. Na zakończenie ocenia się efekt, czyli uzyskany kolor zębów przy pomocy kolornika. Ostateczna ocena koloru następuje dopiero na wizycie kontrolnej po dwóch tygodniach. W tym okresie Pacjentowi nie zaleca się spożywania ciemnych napojów i pokarmów.

Od 28.04 wznawiamy funkcjonowanie kliniki na szczególnych zasadach, związanych z pandemią koronawirusa:
- Jesteśmy otwarci dla Każdego potrzebującego Pacjenta, zarówno w trakcie leczenia w naszej klinice jak i Nowego.
- Ze względu na wymogi rygoru epidemiologicznego prosimy o ustalenie terminu wizyty telefonicznie poprzez kontakt z recepcją kliniki - 22 750 22 85
Hello. Add your message here.