fbpx

Radiologia cyfrowa

Na terenie naszej kliniki znajduje się nowoczesna pracownia radiologiczna wyposażona w cyfrowy pantomograf HYPERION, RTG punktowe SATELEC oraz radiowizjografię ZEN-X co stanowi duże ułatwienie dla naszych Pacjentów, a naszym lekarzom pomaga w szybkim i precyzyjnym stawianiu diagnoz. Obecność nowoczesnej pracowni radiologicznej na terenie kliniki gwarantuje jednocześnie wysoką precyzję  niektórych zabiegów, takich jak implantologia czy endodoncja, dzięki możliwości  wykonywania dodatkowych zdjęć kontrolnych w trakcie zabiegu. Cyfrowa technologia wykorzystywanego u nas sprzętu, nie tylko podnosi jakość zdjęć, ale jednocześnie ogranicza do absolutnego minimum dawkę promieniowania potrzebną do ich wykonania.

PANTOMOGRAMF 3D HYPERION X7 z Technologią Morfologicznego Rozpoznawania Twarzy

Pantomograf Hyperion, to połączenie łatwego w obsłudze aparatu posiadającego wiele zaawansowanych rozwiązań, które bardzo ułatwiają obsługę pantomografu. Aparat automatycznie sprawdza wysokość pacjenta oraz szerokość jego czaszki, dobierając optymalne parametry ekspozycji. Również tor po jakim porusza się aparat w trakcie ekspozycji jest automatycznie i indywidualnie dobierany dla każdego pacjenta. Dwie uruchamiane dotykowo podpórki czołowe ustawiają głowę pacjenta w prawidłowej pozycji, niwelując możliwe asymetrie dzięki niezależnemu ruchowi prawej i lewej podpórki.  W przypadku HYPERIONA ustawienie twarzą w twarz jest komfortowe dla lekarza i pacjenta. Ponieważ głowica pantomografu Hyperion jest w pełni sterowana komputerem i ma możliwość poruszania się w dowolnym kierunku, możliwe stało się skanowanie pacjenta w wielu różncyh płaszczyznach. Zaowocowało to stworzeniem 15 programów diagnostycznych, które pozwalają na zbadanie nie tylko zębów, ale również zatok szczękowych oraz stawów skroniowożuchwowych w kilku projekcjach.

Zaawansowana Kinematyka

HYPERION wyróżnia się złożoną kinematyką uzyskaną dzięki jednoczesnemu ruchowi obrotowemu dwóch modułów. Rozwiązanie to umożliwia dokładne określenie morfologii twarzy pacjenta, a w rezultacie uzyskiwanie stałego powiększenia zdjęć.

Super Szybkie Skanowanie

Krótki czas ekspozycji, od minimalnego – 4 sekundy do maksymalnego – 9 sekund, zmniejsza możliwość poruszenia pacjenta w trakcie badania.

Automatyczny Dobór Parametrów Ekspozycji

W przypadku zdjęć cefalometrycznych dzięki automatycznemu wyznaczaniu punktu środkowego szwu czołowo-nosowego i automatycznego doboru parametrów ekspozycji, przedstawienie tkanek miękkich i estetycznego profilu twarzy jest optymalne.

3DTS – Dynamiczne Badania Trójwymiarowe

Możliwość obejrzenia na ekranie komputera poprzecznych przekrojów z rozpatrywanego obszaru jest bardzo przydatna w implantologii. Dostarcza dokładny obraz radiograficzny oraz umożliwia wykonanie pomiarów grubości tkanki kostnej w wybranym odcinku planowanego wszczepiania implantów. 3DTS jest badaniem wykorzystującym ciągłą rekonstrukcję uzyskiwaną dzięki technice Tomosyntezy. Umożliwia ona dodanie informacji w trzecim wymiarze(głębokość), a przy tym wymaga niewielkiej dawki promieni Rentgena.

Radiografia Wewnątrzustna ZEN-X

Również podczas wykonywania punktowych zdjęć wewnątrzustnych wykorzystujemy technologię cyfrowego zapisu zdjęć dzięki radiowizjografi ZEN-X wyposażonej w cyfrowy sensor promieni X, który jest umieszczany w jamie ustnej Pacjenta zamiast tradycyjnej kliszy.

Zen-X został stworzony, aby ułatwić proces uzyskiwania zdjęć radiograficznych dzięki niezrównanie ergonomicznemu kształtowi, który zapewnia pacjentowi maksymalny komfort. Zaokrąglone brzegi oraz ścięte naroża sensora, zgodne z anatomicznym kształtem jamy ustnej, ułatwiają jego pozycjonowanie. Kształt aktywnej powierzchni ze ściętymi narożami umożliwia optymalizację zewnętrznej osłony.

Technologia sensorów trójwarstwowych

Mistrzostwo w pozyskiwaniu zdjęć radiograficznych. Sensor wykonano z trzech różnych warstw, połączonych w jednej obudowie. Każda z warstw wpływa na jakość końcowego efektu.

Przypadki kliniczne zastosowania RTG w stomatologii