ZNAJDŹ LEKARZA

System LAVA

Marzysz, aby odzyskać naturalny wygląd zębów i pewność siebie?

Zastanawiasz się nad wyborem korony lub mostu?

Porozmawiaj o uzupełnieniu LavaTM z naszym dentystą.

Lava jest innowacyjnym, opartym na technologii cyfrowej systemem CAD/CAM, umożliwiającym wykonywanie pełnoceramicznych uzupełnień protetycznych z podbudową z tlenku cyrkonu z zastosowaniem wstępnie wypalonych bloczków z cyrkonii. System pozwala na wykonywanie biozgodnych, naturalnie wyglądających, estetycznych uzupełnień, charakteryzujących się najwyższą wytrzymałością i trwałością oraz wysokim stopniem szczelności brzeżnej.

Na dowód wysokiej jakości na każdą podbudowę Lava™ pacjent otrzymuje certyfikat z 15-letnią gwarancją.

certyfikat lava
Uzupełnienia Protetyczne Zainspirowane Naturą
Tradycyjne korony zawierające metal mają ciemne zabarwienie, nie przepuszczają światła i wyglądają mało estetycznie. W przeciwieństwie do nich korony i mosty Lava zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić. Za każdym razem, kiedy się uśmiechniesz, nikt nie zauważy różnicy. Światło przenika przez odbudowy Lava, tak jak przez prawdziwe zęby, co sprawia, że wyglądają naturalnie. Ponadto nosząc koronę lub most Lava nie musisz przejmować się, że ich kolor zmieni się wraz z upływem czasu.

korona na metaluKorona porcelanowa na metalu

korona lavaKorona pełnoceramiczna LAVA

Bez alergii i podrażnień

W odróżnieniu do tradycyjnych uzupełnień zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty Lava nie wywołują alergii. Idealne dopasowanie uzupełnień Lava do tkanek zęba nie powoduje podrażnień. Ta wyjątkowa dokładność osiągana jest dzięki innowacyjnej technologii – precyzyjnemu skanowaniu i cyfrowemu projektowaniu każdej podbudowy Lava.

Naturalna wrażliwość na temperaturę

Masz ochotę na lody lub gorącą herbatę, ale boisz się, że Twoje zęby przypomną o sobie? Niepotrzebnie. Możesz pić i jeść to, na co masz ochotę, bez bólu zębów i niepotrzebnego stresu. Materiał, z którego zbudowana jest korona i most Lava, chroni zęby przed działaniem niekorzystnych czynników.

Najważniejszy jest komfort

Bezproblemowo

Teraz nie musisz już martwić się, czy Twoja korona lub most zostaną uszkodzone przy większym nacisku podczas jedzenia. Badania wykazały, że wytrzymałość materiału, z którego zbudowana jest korona i most Lava, jest nawet trzykrotnie wyższa od sił występujących w jamie ustnej podczas żucia. Uzupełnienia Lava są także niezwykle trwałe. Potwierdzają to wyniki licznych badań prowadzonych na całym świecie. Korony i mosty Lava są idealne zarówno do zębów przednich, jak i bocznych.

Sprawdzone rozwiązania

Lava jest systemem szeroko stosowanym na całym świecie. Uzupełnienia z Lavy zostały przetestowane przez setki tysięcy pacjentów i opisane w licznych publikacjach naukowych. Wybór materiału podbudowy Lava jest wynikiem długotrwałych badań i doświadczeń zainicjowanych na początku lat 90-tych. Placówki uniwersyteckie i znane instytuty badawcze przeprowadziły tysiące badań klinicznych oraz laboratoryjnych, które wykazały doskonałe własności optyczne i mechaniczne materiału Lava.