ZNAJDŹ LEKARZA

Medycyna Estetyczna

medycyna estetyczna Piaseczno

Medycyna estetyczna jest działem medycyny zajmującym się poprawą wyglądu. Poprawiając swój wygląd poprawiamy własne samopoczucie .Zadaniem medycyny estetycznej jest zatrzymanie naszego zegara biologicznego. W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w tej dziedzinie.Kiedyś zmarszczki nadawały twarzy subtelności, teraz są oznaką starzenia się.

W dzisiejszych czasach coraz powszechniej zabiegi te stosowane są z powodzeniem w gabinetach stomatologicznych. W drodze do uzyskania pięknego uśmiechu pomocne sa zabiegi korekty konturu ust ,lub powiększania ust, wypełniania niektórych zmarszczek twarzy, czy zabiegi z botoksu, które pomagają odmłodzić twarz.

Botox (toksyna botulinowa typu A)

Botox (toksyna botulinowa typu A) jest sprawdzonym, bezpiecznym i skutecznym preparatem stosowanym w medycynie od wielu lat. Stosowany w niewielkich ilościach, wprowadzony za pomocą iniekcji do mięśnia powoduje jego relaksację. Botox, to skuteczny sposób na likwidację zmarszczek mimicznych twarzy.

Najczęstsze poddawane zabiegowi miejsca to:

– czoło

– okolica między oczami tzw. “lwia zmarszczka”

– “kurze łapki” wokół oczu

– “zmarszczki palacza” wokół ust

– mięśnie żwacze w terapii zaburzeń zwarcia

– wygładzenia linii szyi

– okolica linii brwi, co nadaje im młodszy wygląd powodując “otwarcie oka”

– zmarszczki i fałdy na brodzie i szyi.

Efektem jest relaksacja mięśni, przez co otrzymujemy piękny, promienisty i wypoczęty wygląd.

W stomatologii dodatkowo stosuje się botox do leczenia bruksizmu, czyli nadmiernego zaciskania zębów, zgrzytania i ścierania zębów. Pacjentom z czynnym bruksizmem oprócz stosowania szyn relaksacyjnych bardzo pomagają zabiegi relaksacji mięśni żwaczy z użyciem botoksu.

Zabieg z użyciem Botoksu rozpoczyna się od precyzyjnego badania działania mięśni oraz określenia miejsc do zastosowania toksyny. Preparat wstrzykuje się przy użyciu jednorazowych strzykawek zakończonych bardzo cienkimi, małymi  igłami, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Efekty widoczne są po kilku dniach, dlatego ostateczny skutek oceniamy dopiero na wizycie kontrolnej po 10-14 dniach. Działanie toksyny botulinowej utrzymuje się ok.4-6 miesięcy, dlatego zabieg powtarza się dwa razy w roku.

Wypełniacze

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkiej skórze. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na uzupełnieniu kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ruchów mięśni twarzowych.

Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, dzięki czemu nie ma ryzyka alergii.

 W naszej klinice przy zabiegach stosujemy znieczulenie komputerowe WAND w celu zapewnienia pacjentom jak największego komfortu i minimalnego bólu. Zabieg jest krótki – trwa 15-20 minut.

Najczęściej stosujemy wypełniacze do  usunięcia bruzd nosowo-wargowych, “zmarszczek palacza” dookoła ust, zmarszczek okolicy oczu, międzybrwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy.

Zabieg powiększania ust i ich konturowania jest aktualnie bardzo popularny, szczególnie w gabinetach stomatologicznych. Piękne, pełne usta o regularnych kształtach to marzenie większości kobiet. Z upływem lat, usta powoli tracą swoją jędrność, zmniejsza się w nich zawartość kwasu hialuronowego.  Wąskie i odwodnione usta nadają starszy wygląd naszej twarzy.