ZNAJDŹ LEKARZA

O metodzie Clear Aligner

Clear Aligner
aparat clear aligner

Nasza klinika jako jedna z pierwszych w Polsce wdrożyła u siebie metodę Clear Aligner w korygowaniu wad zgryzu i uzyskała autoryzację do stosowania tej metody od Firmy SCHEU-DENTAL. Dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu od 2010r i dużej liczbie Pacjentów, u których leczenie tą metodą zostało zakończone z sukcesem, możemy zagwarantować, że metoda ta jest naprawdę skuteczną,estetyczną alternatywą dla ortodontycznych aparatów stałych. W zakładce “Galeria Clear Aligner” prezentujemy wybrane przypadki naszych pacjentów leczonych tą właśnie metodą. Dodatkowym atutem naszej kliniki jest fakt posiadania na miejscu własnego, nowoczesnego laboratorium ortodontycznego, w którym wykfalifikowani technicy dentystyczni przy użyciu urządzeń i programów komputerowych Firmy SCHEU-DENTAL wykonują nakładki Clear Aligner na miejscu co do minimu skraca czas ich wykonania i do maximum podnosi precyzję ich wykonania.

clearaligner18  

Clear Aligner jest innowacyjną metodą korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych , biokompatybilnych nakładek. Ze względu na fakt, iż nakładki w bardzo łatwy sposób można zdejmować z zębów, metoda ta jest skierowana do zdyscyplinowanych pacjentów, ściśle przestrzegających zaleceń lekarza odnośnie czasu noszenia nakładek. Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Dzięki temu, iż nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidoczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki. Bardzo łatwe zdejmowanie nakładek z zebów umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia. Powierznie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów jak i błony sluzowej wyrostka zębodołowego, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. W wielu przypadkach, terapia wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

Przebieg leczenia systemem Clear Aligner

    1. Konsultacja z lekarzem ortodontą – Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta ocenia, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. Jesli tak to lekarz wykonuje Pacjentowi zdjęcia cefalmetryczne i pantomograficzne oraz pobiera wyciski robocze, na podstawie których technik w laboratorium wykona set-up wraz z dokładnymi pomiarami przesunięć poszczególnych zębów. Wykonane zdjęcia, modele i set-up posłużą lekarzowi do przygotowania indywidualnego planu leczenia.
    1. Plan leczenia – Na tej wizycie lekarz ortodonta przedstawia Pacjentowi szczegółowy plan leczenia nakładkami Clear Aligner, który zawiera:- czas leczenie- koszt leczenia- informacje czy podczas leczenia pojawią się dodatkowe elementy typu wyciągi, guziki itp.Po akceptacji planu leczenia w ciągu 3-4 dni wykonywane są w laboratorium pierwsze komplety nakładek Clear Aligner.
    1. Leczenie – Pacjent otrzymuje pierwszy komplet nakładek o trzech grubościach (soft, medium i hard) na każdy z łuków zębowych. Każda z nakładek powinna być noszona przez okres 1 tygodnia ścisle według zaleceń lekarza. Po 3 tygodniach lekarz pobiera kolejne wyciski robocze i wykonywany jest kolejny komplet nakładek. Procedura taka jest powtarzana do ukończenia aktywnego okresu leczenia.
    1. Okres retencji czyli stabilizowania zębów w nowej pozycji – Okres ten trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia. Podczas stabilizowania zębów w nowej pozycji, Pacjent nosi zalecany przez lekarza ortodontę aparat retencyjny.
Zalety apratów Clear Aligner

– Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.

– Dzięki temu, iż nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidiczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki.

– Bardzo łatwe zdejmowanie nakładek z zebów umożliwia utrzymanię wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia.

– Powierzchnie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów jak i błony slużowej wyrostka zębodołowego, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania.

– W wielu przypadkach, terapia wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

– Nakładkami Clear Aligner można leczyć takie wady zgryzu jak np:- silne stłoczenia zębów- diastemy- zgryzy otwarte- zgryzy głębokie- zgryzy krzyżowe i inne.

– Stosując dodatkowe elementy takie jak guziki, wyciągi elastyczne czy elementy retencyjne nakładki Clear Aligner można stosować do odrotowywania zębów oraz leczenia wad klasy II i III.

– Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek, oraz od doświadczenia lekarza prowadzącego i kwalifikacji laboratorium ortodontycznego wykonującego te nakładki.

Clear Aligner

Sprawdź efekty leczenia systemem Clear Aligner

Cyfrowa technologia wykonywania aparatów Clear Aligner

Clear Aligner - prezentacja systemu

Certyfikat Clear Aligner

certyfikatca

Certyfikat CA DIGITAL


APARATY ORTODONTYCZNE STOSOWANE W NASZEJ KLINICE
Ekskluzywna alternatywa leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign
System Damona to unikalna filozofia leczenia, która kreuje szerokie, piękne uśmiechy.
Wyjątkowy aparat lingwalny z indywidualnie projektowanymi, złotymi zamkami.
Innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu przy pomocy komfortowych nakładek.