fbpx

O metodzie Clear Aligner

Nasza klinika jako jedna z pierwszych w Polsce wdrożyła u siebie metodę Clear Aligner w korygowaniu wad zgryzu i uzyskała autoryzację do stosowania tej metody od Firmy SCHEU-DENTAL. Dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu od 2010 r. i dużej liczbie Pacjentów, u których leczenie tą metodą zostało zakończone z sukcesem, możemy zagwarantować, że metoda ta jest naprawdę skuteczną, estetyczną alternatywą dla ortodontycznych aparatów stałych. Dodatkowym atutem naszej kliniki jest fakt posiadania na miejscu własnego, nowoczesnego laboratorium ortodontycznego, w którym wykfalifikowani technicy dentystyczni przy użyciu urządzeń i programów komputerowych Firmy SCHEU-DENTAL wykonują nakładki Clear Aligner na miejscu co do minimum skraca czas ich wykonania i do maximum podnosi precyzję ich wykonania.

 Clear Aligner jest innowacyjną metodą korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych, biokompatybilnych nakładek. Ze względu na fakt, iż nakładki w bardzo łatwy sposób można zdejmować z zębów, metoda ta jest skierowana do zdyscyplinowanych pacjentów, ściśle przestrzegających zaleceń lekarza odnośnie czasu noszenia nakładek. Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Dzięki temu, iż nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidoczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki. Bardzo łatwe zdejmowanie nakładek z zebów umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia. Powierzchnie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów, jak i błony śluzowej wyrostka zębodołowego, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania. W wielu przypadkach terapia wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.
Umów wizytę

Przebieg leczenia systemem Clear Aligner

 1. Konsultacja z lekarzem ortodontą – Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta ocenia, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. Jeśli tak to lekarz wykonuje Pacjentowi zdjęcia cefalmetryczne i pantomograficzne oraz pobiera wyciski robocze, na podstawie których technik w laboratorium wykona set-up wraz z dokładnymi pomiarami przesunięć poszczególnych zębów. Wykonane zdjęcia, modele i set-up posłużą lekarzowi do
 2.  przygotowania indywidualnego planu leczenia.
 3. Plan leczenia – Na tej wizycie lekarz ortodonta przedstawia Pacjentowi szczegółowy plan leczenia nakładkami Clear Aligner, który zawiera:- czas leczenie- koszt leczenia- informacje czy podczas leczenia pojawią się dodatkowe elementy typu wyciągi, guziki itp.Po akceptacji planu leczenia w ciągu 3-4 dni wykonywane są w laboratorium pierwsze komplety nakładek Clear Aligner.
 4. Leczenie – Pacjent otrzymuje pierwszy komplet nakładek o trzech grubościach (soft, medium i hard) na każdy z łuków zębowych. Każda z nakładek powinna być noszona przez okres 1 tygodnia ściśle według zaleceń lekarza. Po 3 tygodniach lekarz pobiera kolejne wyciski robocze i wykonywany jest kolejny komplet nakładek. Procedura taka jest powtarzana do ukończenia aktywnego okresu leczenia.
 5. Okres retencji, czyli stabilizowania zębów w nowej pozycji – Okres ten trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia. Podczas stabilizowania zębów w nowej pozycji, Pacjent nosi zalecany przez lekarza ortodontę aparat retencyjny.

Zalety apratów Clear Aligner

  • Dzięki temu, iż nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidiczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki.

  • Bardzo łatwe zdejmowanie nakładek z zebów umożliwia utrzymanię wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia.

  • Powierzchnie nakładek Clear Aligner są gładkie, idealnie dopasowane zarówno do zębów jak i błony slużowej wyrostka zębodołowego, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort ich użytkowania.

 • Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek, oraz od doświadczenia lekarza prowadzącego i kwalifikacji laboratorium ortodontycznego wykonującego te nakładki.
  • Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.

 • W wielu przypadkach, terapia wady zgryzu przy użyciu nakładek jest tańsza od leczenia stałym aparatem ortodontycznym.
 • Nakładkami Clear Aligner można leczyć takie wady zgryzu jak np:- silne stłoczenia zębów- diastemy- zgryzy otwarte- zgryzy głębokie- zgryzy krzyżowe i inne.
 • Stosując dodatkowe elementy takie jak guziki, wyciągi elastyczne czy elementy retencyjne nakładki Clear Aligner można stosować do odrotowywania zębów oraz leczenia wad klasy II i III.

Inne metody leczenia

Invisalign

Invisalign

Ekskluzywna alternatywa leczenia ortodontycznego za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign.

Aparaty bezligaturowe DAMON

Clear Aligner

System Damona to unikalna filozofia leczenia, która kreuje szerokie, piękne uśmiechy dla Was.

Aparaty Lingwalne INCOGNITO

INCOGNITO

Wyjątkowy aparat lingwalny z indywidualnie projektowanymi, złotymi zamkami.

Adres
ul. Puławska 48, Piaseczno
Wyznacz trasę

Godziny otwarcia
Pon. – Pt. 8:00 – 20:00
Sob. – 8:00 – 15:00